Facebook

Aktualności
AGH zagra w play-off AGH zagra w play-off

2016-03-13 | ŁD | ¤ 0

W meczu 25. kolejki I ligi siatkarze AGH Kraków pokonali u siebie 3:0 AZS PWSZ Stal Nysa.

Zwycięstwo w meczu z sąsiadem w tabeli sprawiło, że krakowianie po przedostatniej kolejce zapewnili sobie miejsce w czołowej ósemce (niezależnie od innych wyników, rundę zasadniczą ukończą na 7. pozycji). Teraz mogą się spokojnie szykować do play-off.

Kluczowy okazał się pierwszy set, w którym miejscowi wyszli z nie lada opresji. Tracili już 6 „oczek”, później jednak dogonili rywali, a nawet prowadzili (23:22), ale to Stal jako pierwsza miała setbola. Siatkarze AGH się obronili, po czym sami zadali decydujący cios. W dwóch następnych setach Stal tylko na początku mogła liczyć na korzystny wynik. Krakowianie wkrótce odskakiwali na kilka punktów, także dzięki coraz lepszej grze blokiem, i wysoko zwyciężali (do 15 i 18).

Dla AGH najwięcej, 16 punktów zdobył Michał Dzierwa, 12 „oczek” dołożył Bartłomiej Mordyl, a 11 Jan Fornal.

źródło: Artur Bogacki / dziennikpolski24.pl

Zapis relacji live z tego spotkania obejrzysz klikając tutaj »