Facebook

Aktualności
Uczniowie ze Spały lepsi od AGHUczniowie ze Spały lepsi od AGH

2016-02-18 | ŁD | ¤ 0

W meczu 21. kolejki I ligi siatkarze AGH Kraków przegrali u siebie z SMS PZPS Spała 1:3. Nadal zajmują 7. miejsce w tabeli.

W tym sezonie lepiej radzą sobie uczniowie ze Spały, którzy przed tą kolejką plasowali się na 4. pozycji. Krakowianie zajmowali 7. lokatę, ale ostatnio byli na fali, wygrali 4 mecze z rzędu. Ich świetna passa w środę się jednak skończyła.

Pierwszego seta wzięli goście, rozstrzygając walkę w drugiej jego części (13:16, 17:22). Byli blisko wygrania następnej partii, prowadzili w końcówce, ale lepsi okazali się krakowianie, prowadzeni do boju przez Arkadiusza Żakietę. Trzecią odsłonę siatkarze AGH rozpoczęli wyśmienicie, od prowadzenia 5:0, po czym... oddali inicjatywę. Na przerwie technicznej było 5:8 (seria zagrywek Bartosza Kwolka). Miejscowi się otrząsnęli, później tracili 1-2 „oczka”, ale przegrali do 22. W czwartej partii walka długo toczyła się cios za cios, z lekkim wskazaniem na miejscowych. Przy stanie 15:15 w polu zagrywki gości stanął Kozub, a przy jego serwisie ekipa ze Spały zdobyła 7 punktów z rzędu, rozstrzygając losy spotkania.

Po obu stronach siatki byli pochodzący z Krakowa bracia Fornalowie. Wygrała drużyna młodszego Tomasza, który zdobył 15 pkt. Skuteczniejszy był Jan z AGH - 19 pkt.

źródło: Artur Bogacki / dziennikpolski24.pl

Zapis relacji live z tego spotkania obejrzysz klikając tutaj »